فواید و خواص درمانی گل نرگس + گل نرگس نماد چیست

فواید و خواص درمانی گل نرگس + گل نرگس نماد چیست در سایت علم سرا

گل نرگس,گل نرگس شیراز,گل نرگس در اشعار حافظ,گل نرگس شهلا,گل نرگس شیراز,گل نرگس بهبهان,گل نرگس به انگلیسی,گل نرگس نماد چیست؟,گل نرگس سفید,گل نرگس عکس,عکس گل نرگس شیراز,پرورش گل نرگس شیرازی,عکس گل نرگس شیرازی,دشت گل نرگس شیراز,کاشت گل نرگس شیرازی,پرورش گل نرگس شیراز,قیمت گل نرگس شیرازی,شعر گل نرگس شیراز,گل نرگس شعر حافظ,گل نرگس شهلایی,عکس گل نرگس شهلا,تصویر گل نرگس شهلا,نگهداری گل نرگس شهلا,تصاویر گل نرگس شهلا,عکس هایی از گل نرگس شهلا,گل نرگس شیرازی,گل نرگس بهبهان ثبت ملی شد,جشنواره گل نرگس بهبهان,دشت گل نرگس بهبهان,باغ گل نرگس بهبهان,ثبت گل نرگس بهبهان,پرورش گل نرگس بهبهان,صادرات گل نرگس بهبهان,آژانس هواپیمایی گل نرگس بهبهان,پرورش گل نرگس در بهبهان,گل نرگس به انگلیسی,گل نرگس به زبان انگلیسی,نام گل نرگس به انگلیسی,معنی گل نرگس به انگلیسی,گل لاله نماد چیست؟,گل نرگس نشانه چیست,گل لاله نماد چیست,گل نرگس سمبل چیست,گل نرگس نشانه ی چیست,عکس گل نرگس سفید,شرایط نگهداری گل نرگس سفید,دانلود گل نرگس عکس,عکسهای گل نرگس,عکس گل نرگس زیبا,عکس گل نرگس با کیفیت Hd,عکس گل نرگس هلندی,عکس گل نرگس زرد

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

گل نرگس

      علم سرا >>> خواص مواد غذایی >>> داروهای گیاهی >>> در این مطلب به صورت کامل به خواص درمانی گل نرگس و عکس گل نرگس می پردازیم

گل نرگس یکی از گلهایی است که در روایات زیاد به بوییدن آن توصیه شده است و امام رضا ع می فرمایند که این گل دوای زکام است.هر روز گل نرگس را ببویید. چنانچه میسر نشد هفته ای یک‌بار، در غیر این صورت ماهی یک‌بار، اگر نتوانستید سالی یک‌بار و حداقل در طول عمرتان حتماً یک‌بار بوی گل نرگس را بو کنید زیرا در بدن رگی است که انسان را دچار افسردگی می‌کند و بوی گل نرگس از بین برنده و درمان افسردگی می باشد.اما این گل زیبا خواص درمانی فراوان و شگفت انگیزی دارد.

عکس سیاه دانه , عکس های گیاه سیاه دانه , عکس از سیاه دانه

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

گل نرگس شیراز

سردهٔ نرگس(نام علمی: Narcissus) گیاهی از خانواده نرگسیان (Amaryllidaceae) و راسته مارچوبگان می‌باشد. گیاهی دائمی و پیازدار می‌باشد. پیازهای آن درشت و دارای ورقه‌های فلسی یا مطبق است. به عبارت دیگر پیاز آن می‌تواند چندین سال متوالی گل دهد و گل آن همه ساله درشت تر گردد. گلهای نرگس به رنگ سفید، زرد، نارنجی، کم پر و پُر پر هستند. برگهای این گیاه از بن ریشه بصورت صاف یا شیاردار بیرون می‌آیند و در طول ساقه قرار می‌گیرند. نرگس‌ها به اندازه‌های مختلف یافت می‌شوند از گلهای ۵ اینچی روی ساقه‌های ۲ فوتی گرفته تا گلهای ۵/۰ اینچی روی ساقه ۲ اینچی.

عکس گل مریم,عکس گل مریم متحرک,عکس گل مریم زیبا,عکس گل مریم و یاس,عکس گل مریم با کیفیت,عکس گل مریم گلی,عکس گل مریم و رز,عکس گل مریم جدید,عکس گل مریم ونرگس,عکس گل مریم دانلود,عکس های متحرک گل مریم,عکس گل زیبای مریم,زیباترین عکس گل مریم,عکس زیبا از گل مریم,عکس های زیبای گل مریم,عکس های زیبا از گلهای مریم,زیباترین عکس از گل مریم,عکس های زیبا گل مریم,عکس هایی زیبا از گل مریم,عکس بسیار زیبا از گل مریم,عکس گل مریم با کیفیت بالا,دانلود عکس گل مریم با کیفیت Hd,عکس های با کیفیت از گل مریم,تصاویر گل مریم گلی,عکس دسته گل مریم و رز,عکس های گل مریم جدید,جدیدترین عکس گل مریم,دانلود عکس گل مریم,دانلود رایگان عکس گل مریم,دانلود عکس دسته گل مریم , دانلود عکس از گل مریم عکس گل مریم

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

فوت و فن‌هایی برای نگهداری گل نرگس , انواع گل نرگس

گل نرگس نماد چیست؟

نرگس‌ها شاید آسانترین و مطمئن‌ترین پرورش از میان خانواده تمام گلها هستند و برای افراد مبتدی در باغبانی ایده‌آل است. پیاز و برگها حاوی کریستالهای سمی هستند که فقط حشرات اصلی می‌توانند بدون آسیب رساندن به آن از آن مصرف کنند هر چند ممکن است جانوران آنها را از زیر خاک بیرون بیاورند.

سیاه دانه , سیاه دانه و عسل , سیاه دانه برای لاغری , سیاه دانه چیست , خواص روغن سیاه دانه

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

روش کاشت گل نرگس , نرگس دروغین

گل نرگس باغچه را هیجان انگیز کنید

نرگس شیراز و نرگس شهلا دو نوع عمده نرگس‌های ایران هستند. باقی نرگس‌ها هم در طیفی از رنگ‌های سفید تا نارنجی دیده می‌شوند. جالب است بدانید شیپور وسط این گل که معمولا از گلبرگ‌ها چند درجه پررنگ‌تر است در واقع بخشی از پرچم تغییرشکل داده آن است. نرگس حتی نسبت به زنبق هم به سرما مقاوم‌تر است.

فلفل دلمه , فلفل دلمه ای , فلفل دلمه ای به انگلیسی , فلفل دلمه نر و ماده

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

کاشت گل نرگس در گلدان و زمین , آشنایی و راهنمای کشت و کار گل نرگس و پیاز آن

روش انتخاب پیاز گل نرگس

اگر در کار کاشت گیاهان پیازی مبتدی هستید، نرگس برای شروع بهترین گزینه است چراکه کاشتن پیاز آن تا زمان گل دادنش مراحل قابل انجامی دارد و اگر در انتخاب پیاز دقت کافی داشته باشید، خیلی هم باصرفه است. در زمان مناسبی در فصل پاییز پیاز نرگس را بخرید. هرچه پیاز آن بزرگ‌تر باشد گل شما بزرگ‌تر خواهد شد. دقت کنید پیازی که انتخاب می‌کنید، هیچ‌گونه بریدگی، خراش یا دندانه نداشته باشد. پیازهای نرگس دو جور هستند یک مدل طوری است که فقط یک نوک دارد که حرفه‌ای‌ها به آن دماغه هم می‌گویند و مدل دیگر دو دماغه دارد. هر دماغه، یک ساقه و گل می‌دهد و متخصصان امر معتقدند پیازهای دو دماغه‌ای گل‌های درشت‌تری هم می‌دهد. پس اگر این پیازها گیرتان آمد، انتخاب بهتری است.

پیاز باید ریشه داشته باشد اما نباید از بالای آن ساقه‌ای سبز شده باشد. اگر نمی‌خواهید پیاز را فورا بکارید، یخچال محل خوبی برای نگهداری آن است اما یادتان باشد که اگر در محلی که پیازها را نگه می‌دارید گاز اتیلن به هر نحو ممکن وجود داشته باشد، پیاز نرگس بی‌بار شده و گلدهی هم در آینده دچار مشکل می‌شود.

افتیمون , افتیمون به انگلیسی , افتیمون ویکی پدیا

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

راهنمای نگهداری و پرورش گل و گیاهان زینتی , برداشت گل نرگس

گل نرگس چه نوع خاکی می خواهد؟

نرگس از جمله گل‌های پیازی است، گل‌ها و گیاهان پیازی خاک‌های سنگین و رسی را دوست ندارند و بیشتر خاک سبک را می‌پسندند. اگر خاک باغچه یا گلدان‌تان رسی است، کمی شن با آن مخلوط کنید تا زهکشی خوبی پیدا کند. البته کودهای حیوانی هم برای باغچه مناسب است. ورمی کمپوست برای گلدان‌هایی که داخل آپارتمان قرار می‌گیرند، کود مناسبی است.

نرگس، آبیاری زیاد را دوست ندارد اگر در این کار افراط کنید، برگ‌هایش بیش از حد بزرگ شده و گل نمی‌دهد. متخصصان معتقدند این گیاه برای گل دادن بهتر است کمی خشکی ببیند. یادتان باشد در هوای سرد ماندگاری این گل بیشتر است و دمای بالاتر سبب می‌شود که گل‌ها زودتر پژمرده شوند. درست است که نرگس به هوای سرد احتیاج دارد اما برای گلدهی به نور خورشید در بعضی از ساعات روز نیاز دارد. تولیدکنندگان عمده نرگس، گل‌ها را به‌طور معمول در مرحله گردن غازی، از انتهای ساقه می‌برند و برای فروش به بازار می‌فرستند.

در زمان مناسبی در فصل پاییز پیاز نرگس را بخرید. هرچه پیاز آن بزرگ‌تر باشد گل شما بزرگ‌تر خواهد شد. پیازهایی که هیچ‌گونه بریدگی، خراش یا دندانه ندارند را انتخاب کنید. پیاز باید ریشه داشته باشد، اما نباید از بالای آن ساقه سبز شده باشد. اگر پیاز فوراً کاشته نشود می‌تواند در یخچال نگه‌داری شود.

یک گلدان انتخاب کنید. کسانی که پیاز را جداگانه خریداری می‌کنند باید گلدان مناسبی را برگزینند. گلدان باید سنگین باشد زیرا زمانی که گیاه شکوفه بدهد، بالای آن سنگین شده و می‌تواند یک گلدان سبک را واژگون کند. پیاز نرگس باید به خوبی بتواند خشک شود، بنابراین نیاز به حداقل یک سوراخ در کف گلدان برای تخلیه‌ی آب هست. سایز گلدان مهم است. برای کاشت یک پیاز، گلدان باید حداقل 18 سانتی‌متر عمق داشته و عرض آن حداقل 5 سانتی متر از پهن‌ترین قسمت پیاز بزرگ تر باشد.

غصه خوردن , عوارض غصه خوردن در بارداری , غصه خوردن حرام است , عکس غصه خوردن

گل نرگس , گل نرگس شیراز , خواص گل نرگس , گل نرگس نماد چیست

خواص دارویی گل نرگس , گل نرگس و خواص آن از زبان امام رضا ع

گل نرگس سفید

مقداری آب ولرم در یک کاسه ریخته و ریشه‌ی پیاز را به مدت 2 ساعت در آن غوطه‌ور کنید. همه‌ی پیاز را داخل آب قرار ندهید، تنها قسمت انتهایی آن کافی است. این کار پیامی را به پیاز می‌رساند که وقت رشد کردن است. این کار را قبل از کاشت در گلدان انجام دهید.

گلدان را تا نیمه با خاک گلدان پر کنید. پیاز را با ریشه در زیر خاک قرار دهید. اطراف پیاز را با خاک پر کرده و خاک را دور آن محکم کنید. یک سوم از قسمت بالای پیاز را بیرون از خاک بگذارید. پیاز را به خوبی آب بدهید. گلدان را در جایی گرم در زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. نور خورشید باعث فعال شدن پیاز می شود. تا زمانی که ساقه شروع به رشد کند به آن آب ندهید. این ممکن است 2 یا 3 هفته و یا بیشتر طول بکشد.

بعد از شروع رشد ساقه، هر زمان که حس کردید خاک خشک است به آن آب بدهید. هر دو هفته با دادن محلول آب و کود گیاهان خانگی به گیاه آن را تقویت کنید. گیاه را بچرخانید تا ساقه‌ی آن صاف قرارگرفته و اگر گیاه در حال خم شدن بود یک چوب بامبو در کنار آن قرار دهید.